Izolacja natryskowa pianką poliuretanową
Autor: EKO-IZOLACJA Dariusz Gładysiewicz, publikacja: 2015-05-05
Przymierzając się do wybudowania, czy też wyremontowania budynku, zastanawiamy się jaka metoda izolacji była by dla nas najlepsza i najbardziej komfortowa. Znajdujący się poniżej artykuł pozwoli ułatwić a także przyśpieszyć dokonanie jak najbardziej odpowiedniego wyboru.
Aplikacja pianką poliuretanową jest stosunkowo nową metodą wykonywania dociepleń. Pianka PUR staje się coraz bardziej popularniejsza na rynku. Wydawać się może, że najlepszymi dociepleniami są materiały tradycyjne. Nic bardziej mylnego. W porównaniu do wykonywania dociepleń metodami tradycyjnymi omawiana piana posiada szereg bardzo istotnych korzyści oraz zalet górujących nad materiałami tradycyjnymi.
Czym się wyróżnia Piana PUR?
Docieplenie wykonane metodą natrysku jest trwalsze, dokładniejsze oraz bardziej efektywne w zakresie termoizolacji w stosunku do docieplenia tradycyjnego. Metoda natrysku pianką jest metodą nową, która niesie za sobą same korzyści. Jest dokładna, wpływa na termoizolacyjność docieplanej przegrody. Współczynnik lambda ocieplonej przegrody przy zastosowaniu metody natryskowej jest o wiele niższy. Ponadto metoda natryskowa pozwala na precyzyjne docieplenie w trudno dostępnych miejscach. Stąd można daną metodę określić mianem innowacyjnej. Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej metody w każdym budynku zimą będzie ciepło a latem chłodno. Aplikowanie pianą PUR osiąga najwyższą wydajność a także jest bezpieczne dla środowiska. Pianka poliuretanowa jest także w stanie obniżyć koszty ogrzewania. Zaletą tej piany jest też to, że nie kurczy się, nie odpada oraz nie utlenia się. Posiada właściwości paro przepuszczalne, co oznacza, że mimo izolacji konstrukcji dachu "oddycha" gwarantując tym samym odpowiednią jakość powietrza.
Klienci indywidualni jak i instytucjonalni, dbając o własne budżety coraz częściej poszukują nowoczesnych metod docieplenia, które mają istotny wpływ na utrzymanie budynku w zakresie ogrzewania. Im lepsza izolacja przegród, tym mniejsze koszty ogrzewania.
Opracowano:
Dariusz Gładysiewicz
EKO-IZOLACJA Dariusz Gładysiewicz